Bendravimu su tauriausiais žmonijos protais mes mėgaujamės daugiausia per knygas, ir tas bendravimo būdas prieinamas visiemsWilliam Ellery Channing

Skaitančių šeimų klubas

Violeta Keldanovič

Draugystės filialo bibliotekininkė


Įgyvendinant projektą „Bendradarbiavimas kuriant biblioteką šeimai“ Viešosios bibliotekos Draugystės filiale atsirado galimybė įkurti Skaitančių šeimų klubą. Tam pritarė ir skaitytojai, su kuriais nuolat diskutuodavome apie perskaitytas knygas. Jie išreiškė norą pasidalinti mintimis ir su kitais knygų mylėtojais, susitikti su rašytojais, vertėjais, dailininkais, knygų leidėjais.

 

Atnaujintoje bibliotekoje Skaitančių šeimų klubo nariai turi galimybę kartu užsiimti įvairia, jiems malonia veikla: skaityti, mokytis, kurti, inscenizuoti ir iliustruoti. Tam bibliotekoje skirtos specializuotos erdvės. Kartu su tėvais diskutuosime apie vaikų skaitymą, pomėgius, moksleivių privalomą skaitymą. Į klubo veiklą įtrauksime ne tik skaitytojus, turinčius išlavintą literatūrinį skonį, bet ir kitus (ypač paauglius ir vaikus), kurių skonis tik formuojasi. Specialius informacinius poreikius turi skaitytojai vaikai, lankantys muzikos ir meno mokyklas. Norėtume, kad ši skaitytojų  grupė būtų aktyvūs klubo lankytojai. Bibliotekoje jie galės rengti savo kūrybos parodas, o muzikos mokyklos auklėtiniai – dalyvaus klubo renginiuose.

 

2014 metais su Skaitančių šeimų klubo nariais aptarsime akcijos „Metų  knygos rinkimai 2013“ knygas nugalėtojas, Šeimos dienos bibliotekoje metu  susipažinsime su visai šeimai skirtomis knygomis –  J. Grogan  „Marlis ir aš“ ir L.Wilder „Namelis prerijose“, vasarą pasitiksime su A. Christie knygomis, rudenį nagrinėsime terapinio poveikio knygas – vyks  O`Henri  apsakymo „Paskutinis lapas“ garsinis skaitymas ir aptarimas. Susitikimų metu kalbėsimės ir apie  šiuolaikinę lietuvių literatūrą, į svečius kviesime Marijampolės literatų klubą „Sietynas“,  plačiau susipažinsime su daugelio mėgstama skandinavų literatūra, Šiaurės šalių  rašytojų kūriniais vaikams, o metų pabaigoje aptarsime knygas apie Kalėdas.

 

Klubo veikla prasidėjo. Norime, kad visoms šeimoms mėgstančioms skaityti, tai būtų erdvė susitikti, bendrauti, dalintis.

 
2015 m. Skaitančių šeimų klubo veiklos planas.