Žvelgdama praeitin, kaskart žaviuosi literatūros galia kurti gyvenimą. Jei šiandien vėl būčiau jauna ir ieškočiau savęs šiame pasaulyje, tai daryčiau skaitydama – taip pat kaip ir jaunystėje.Maya Angelou

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės 2018 renginiai Draugystės bibliotekoje

2018-05-07

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės „Kartu mes kuriame ateitį“ renginiai  

Draugystės bibliotekoje

 

Sparčiai tobulėjančios technologijos, demografiniai pokyčiai, nauji socialiniai ir ekonominiai reiškiniai, stiprėjantys globalizacijos procesai keičia nusistovėjusius bibliotekų veiklos principus ir kelia naujų iššūkių. Kokios bibliotekos bus po 5, 10 ar 15 metų? Kokių specialistų, gebėjimų ir kompetencijų reikės? Kokie skaitytojai ateis į bibliotekas? Kokiomis priemonėmis įveiksime iškylančias kliūtis? Šios temos aktualios ne tik bibliotekininkams, bet ir bibliotekų lankytojams – juk visi norime, kad bibliotekose kiekvienas būtų laukiamas ir suprantamas. 

2018 metų balandžio 23–29 dienomis, Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, kaip ir kasmet, Lietuvos bibliotekose buvo rengiami knygų pristatymai, susitikimai su skaitytojais, bendruomene, veikė kūrybinės laboratorijos.

Draugystės bibliotekoje taip pat vyko renginiai, ir, kadangi ateitį siekiame kurti kartu – pakvietėme daug vaikų ir jaunosios kartos atstovų. Visos Nacionalinės bibliotekų savaitės metu vyko edukaciniai užsiėmimai ir netradicinės pamokos moksleiviams. Savaitę edukaciniu užsiėmimu atidarė Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcio centro antrokai su mokytoja Jolanta Mikuliene, tą pačią dieną netradicinę pamoką bibliotekoje J. Totoraičio progimnazijos antrokams vedė mokytoja Angelė Prišmantienė. Edukaciniuose interaktyvaus stalo užsiėmimuose taip pat dalyvavo „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcio centro 1 klasės moksleiviai su mokytoja Asta Juškauskiene.

 

       

//////

Balandžio 24 – 27 dienomis Draugystės bibliotekoje vyko akcija „Begalybė galimybių“, kurios metu Draugystės bibliotekos lankytojus supažindinome su mikrokompiuterių programavimo galimybėmis bei rengėme edukacinius užsiėmimus. Vaikai ir suaugusieji pamatė, kaip bet kurį elektrai laidų objektą (pavyzdžiui, bananą, aliuminio foliją, ar net savo draugą) paversti pianino klavišu ar žaidimų pulteliu. 

 

           

 

//////

Balandžio 26 dieną buvo atidaryta Marijampolės „Ryto“ pagrindinės mokyklos 2 b klasės mokinių kūrybinių darbų paroda, įkvėpta S. Paltanavičiaus knygos „Broliai ąžuolaičiai“. Vaikai, vadovaujami mokytojos Redos Mackevičienės, išradingai sukūrė Lietuvos nacionalinio medžio – ąžuolo atvaizdus.

 

   

///////

Balandžio 26 dieną skaitytojų klubas „Obuolys nuo obels“ Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę pasitiko ypatingai - vyko poeto, prozininko, inžinieriaus ir Draugystės bibliotekos skaitytojo Jono Vito Augustaičio poezijos rinkinio „Gyvenimo verpetuose“ pristatymas. Renginio metu autorius ir bibliotekos vedėja Danutė Lukšienė skaitė eilėraščių ištraukas bei diskutavo apie įvykius autoriaus gyvenime, įkvėpusius rašyti. 2017 metų bibliotekų savaitės metu J. V. Augustaitis pristatė apsakymų rinkinio „Nekasdieniški nutikimai“ trečiąją dalį. Autoriaus bibliografijoje – daugybė poezijos kūrinių, publikuotų Sūduvos krašto rašytojų antologijose bei spaudoje, apsakymų rinkinio „Nekasdieniški nutikimai“ pirma ir antra dalis bei daug kitų.

 

   

//////

Balandžio 27 dieną Marijampolės „Ryto“ pagrindinės mokyklos 2b klasės mokiniams mokytoja Reda Mackevičienė surengė ir pravedė netradicinę lietuvių kalbos pamoką, kurios metu moksleiviai skaitė S. Paltanavičiaus knygos „Broliai ąžuolaičiai“ ištraukas, dalinosi įdomiais faktais apie Lietuvos girių karalių – ąžuolą, matavo jo apimtį, dainavo, stengėsi įminti lietuviškas mįsles, bei pristatė kūrybinių darbelių parodą.