Visada įsivaizdavau, kad rojus yra bibliotekaJorge Luis Borges

Diskusija „Šimtmečio asmenybės: Antanas Smetona“

2018-05-08

Gegužės 3 dieną Draugystės bibliotekoje vyko ypatingas renginys, skirtas visiems, neabejingiems Lietuvos istorijai – Ronaldo Reagano klubo diskusija „Šimtmečio asmenybės: Antanas Smetona“. Diskusijoje dalyvavo dr. Stasys Šedbaras (atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Konstitucinio Teismo teisėjas, buvęs vidaus reikalų ministras, teisininkas, parlamentaras) ir dr. Ingrida Jakubavičienė (Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune istorikė, prezidento Antano Smetonos gyvenimo ir veiklos ekspertė). Diskusiją moderavo rašytoja Loreta Jastramskienė, kurią Draugystės bibliotekos skaitytojai jau pažįsta iš jos romanų „Įpėdiniai“ bei „Bilietas į Grįžulo Ratus“. 

Dalyviai diskutavo apie Antaną Smetoną, jo prezidentavimo istoriją, ankstyvuosius metus, asmeninį gyvenimą bei gyvenimą pasitraukus iš Lietuvos. Nagrinėta Lietuvos ir pasaulio tarpukario istorija, politika ir kultūra.

Į diskusiją aktyviai įsitraukė ir marijampoliečiai – ne tik uždavė klausimus, bet ir atsinešė išsaugotų originalių tarpukario dokumentų, susijusių su A. Smetonos gyvenimu.

 

Dėkojame svečiams ir klausytojams!