Vaikystėje ir paauglystėje knygos mane išgelbėjo nuo nevilties – tada įsitikinau, kad kultūra yra aukščiausia vertybė.Simone de Beauvoir

Marijampolės žydų istorija

2019-01-30

Sausio 24 dieną, Draugystės bibliotekos skaitytojų klubo „Obuolys nuo obels“metu  Marijampolės kraštotyros muziejaus muziejininkas, kraštotyrininkas, aktyvus visuomenės veikėjas Arūnas Kapsevičius pristatė savo parengtą Marijampolės žydų kultūrai ir istorijai skirtą ekspoziciją. Kraštotyrininkas pasakojo apie žydus, kūrusius Marijampolės miestą, miesto sinagogas, marijampoliečių žydų kasdienį gyvenimą bei indėlį į Lietuvos nepriklausomybes kovas, pasaulyje žymius Marijampolės žydų kilmės žmones bei tragišką šios gyventojų dalies netektį. Susirinkusieji ne tik klausė paskaitos, bet ir buvo vaišinami tradiciniais žydiškais macais bei kviečiami pasitikrinti savo telorenciją atlikdami testą. Taip pat domėjosi muziejininko atsineštais istoriniais žydiškais kalendoriais ir kitais spausdiniais. Džiaugiamės, kad ekspozicija sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo.

 

Jei dar nespėjote susipažinti su Marijampolės žydų kultūra, ekspozicija Draugystės bibliotekoje veiks iki vasario 4 dienos. Kviečiame!